Jak to się wszystko zaczęło?

Kiedy widzisz, że otaczająca Cię rzeczywistość jest delikatnie mówiąc przytłaczająca. Kiedy orientujesz się, że nikt nie ma odwagi zadawać pewnych pytań na głos. Kiedy czujesz, że pewne rzeczy powinny być mówione wprost. Wreszcie, kiedy wiesz, że albo coś z tym zrobisz, albo będziesz jak reszta, stać bezczynnie i przyglądać się jak świat, który znasz, ulega coraz większej destrukcji. To podejmujesz działanie. Tak właśnie powstał GŁOS Obywatelski, jako odpowiedź na otaczającą nas rzeczywistość.
A zaczęło się w Radomiu…
Dokładnie trzy lata temu, Andrzej Poneta zdecydował się zawalczyć o swoje miasto, w którym się urodził. Początkowo skupił się na problemach Radomia i poprzez swój kanał na You Tubie, próbował docierać do ludzi. Szybko jednak GŁOS Obywatelski stał się nie tylko Głosem Radomia, ale i Głosem Polaków, zarówno tych w kraju, jak i zagranicą.
GŁOS Obywatelski ma misję, a nawet kilka.
Najważniejszą z nich jest poszerzanie ludzkiej świadomości.
Świadomość to odpowiedzialność. Człowiek świadomy ma możliwość reakcji. Jeżeli jest świadomy, a nie reaguje, to prędzej czy później poniesie tego konsekwencje, ale to już jest jego wybór. Do tej świadomości dodany został element sprawczości. W 2020 roku Andrzej Poneta zaapelował do ludzi, aby wyszli z wirtualnego świata i zaczęli odbudowywać prawdziwe więzi międzyludzkie skupione wokół wartości, ideii i prawdy przekazywanej na antenie GŁOSU Obywatelskiego (GO). Tak powstały Watahy Głosu Obywatelskiego (WGO).
WGO to symboliczne dziecko (GO). Jak się okazało, ludzi, którzy myślą w podobny sposób, którzy widzą, że świat, w którym żyjemy nie jest taki, jak prezentują nam w mediach i podręcznikach szkolnych, jest bardzo dużo. Każdy z nas czuł, że jest sam, że nikt wokół nie widzi, w jak dramatycznej sytuacji się znajdujemy jako społeczeństwo, dziś jako Naród. Byliśmy bezsilni, a bezsilność mówi – to co robię, nie działa – dlatego każdy z nas kto pragnął normalnego świata, normalnych więzi i prawdy, odpowiedział na apel Andrzeja sprzed dwóch lat, i nagle zdał sobie sprawę, że nie jest sam. Dziś tworzymy Wilczą Rodzinę GŁOSU Obywatelskiego.
Ta strona to kolejne dzieło GŁOSU Obywatelskiego. Bezpieczna przestrzeń, w której znaleźć można wszystkie audycje, informacje o Watahach Głosu Obywatelskiego oraz artykuły, które mają na celu pobudzić czytelnika do myślenia! Dopiero się rozkręcamy, więc obserwujcie na dniach, jak ta strona będzie się rozwijać. Jesteśmy otwarci też na artykuły od Was i tematy, które chcielibyście poruszyć na antenie GŁOSU Obywatelskiego. Kontakt do nas: kontakt@glosobywatelski.tv
Pamiętajcie, wolność to nagroda za mądrość.
Andrea #WGO

1 thought on “Jak to się wszystko zaczęło?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *