OPERACJA „DOOR” – LEKCJA HISTORII I SYGNAŁ OSTRZEGAWCZY

 

Dokładnie 80 lat temu, w nocy z 13 na 14 marca 1943 roku, Adam Riedl ps. „Rodak”, Stanisław Kolasiński ps. „Ulewa” oraz Lech Zabierak ps. „Wulkan”, w towarzystwie węgierskiego radiotelegrafisty Ivana Szabo ps. „Hun”, dokonali dla wielu niemożliwego. O to, w okupowanej przez Niemców Polsce, tych trzech jakże młodych podporuczników, w wieku 25-27 lat, dokonali zrzutu 395 tysięcy dolarów w banknotach na potrzeby Armii Krajowej. Historia tych młodych żołnierzy zasługuje na niejedną ekranizację filmową, ale to od nas zależy czy wyciągniemy lekcje z operacji DOOR w odniesieniu do dzisiejszych czasów.

Szkoła Podstawowa w Suchej, w Gminie Pionki, zorganizowała 25 marca 2023 roku uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej zrzut Cichociemnych w Puszczy Kozienickiej. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy, dzieci i młodzież, przedstawiciele wielu organizacji, żołnierze, politycy oraz reprezentacja Watahy Głosu Obywatelskiego. Po odegraniu hymnu i podniesieniu flagi państwowej, przedstawiono rys historyczny wydarzenia, głos zabrali zebrani goście oraz można było zobaczyć wystawę muzealną, wystawę broni współczesnej i historycznej. To niezwykle ważne, aby pamiętać o naszej historii i o naszych bohaterach, ale przede wszystkim abyśmy wyciągnęli lekcje z naszych doświadczeń historycznych.

Od kilku miesięcy Watahy Głosu Obywatelskiego prowadzą olbrzymią akcję ogólnopolską pod hasłem BROŃMY GOTÓWKI. W całej Polsce pojawiają się cały czas kolejne bilboardy, ulotki, plakaty, magnesy samochodowe, z w.w. hasłem. Wszystko to ma miejsce w związku z planowaną likwidacją tzw. żywej gotówki. Sztuczny, wirtualny świat już dawno oderwał całe społeczeństwa od rzeczywistości, natury i tradycji. Tym razem globalne plany nowego porządku światowego sięgają dosłownie naszych kieszeni. Docelowo nasze pieniądze mają istnieć tylko wirtualnie, pod nadzorem banków, systemów politycznych, korporacji międzynarodowych. Czy takiego świata chcemy dla siebie i dla naszych dzieci? Czy naprawdę słowa „niezależność”, „stabilność” i „bezpieczeństwo” nie mają już dla nas znaczenia? Niech każdy z nas, sam sobie odpowie na te, i kolejne pytania. Dlaczego jednak ta sprawa jest tak mocno połączona z historią sprzed 80 lat?

Szanowni Państwo, za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Wielu z Was z całą pewnością zastanawia się co będzie dalej? Czy grozi nam niebezpieczeństwo? Czy jest możliwe żeby konflikt ten realnie przelał się znów na nasze ziemie? Czy nasi mężowie, ojcowie, synowie, zostaną wcieleni do tej wojny? Tych pytań jest bardzo wiele. A teraz, proszę sobie przypomnieć historię naszych trzech Cichociemnych. Czy taka akcja byłaby możliwa gdyby gotówki nie było w obiegu? Gdyby wszystko było wirtualne? Za zgodą Niemców? Rosjan? Ukraińców? Czy wierzycie Państwo w to, że każda osoba, która ma dostęp do decyzyjności co do zgody na udzielenie transakcji, ma dobre intencje? Czy kiedy nasze pieniądze zależą od systemu bankowego, urzędników, wytycznych ustalanych przez osoby, które de facto ani sekundy nie zapracowały na te pieniądze, są na pewno wtedy nasze? Czy chcą być Państwo zależni od elektroniki, od systemu politycznego, bankowego, światowego? Czy nasi chłopcy mogliby 80 lat temu wesprzeć Armię Krajową, gdyby pieniądze były od czegoś lub kogoś uzależnione? Czy mogliby uratować niejedno życie ludzkie taką akcją?
[10:40]
Zostaliśmy w okresie transformacji rzuceni w sidła złudnej ideologii demokracji liberalnej, która zakładała m.in. ład i porządek światowy, bezpieczeństwo i pokój na świecie. Co z tego wyszło? Czy naprawdę demilitaryzacja Polski i Europy okazała się tak genialnym pomysłem? Może czas przyznać w końcu, że daliśmy się oszukać jak dzieci na piękne słowa? Tak daliśmy się, i nie ma co się w tym temacie oszukiwać. Wojny są, były, i będą. To tylko od nas zależy czy damy się po raz kolejny wkręcić w niebezpieczne układy polityczne, czy damy sobie odebrać nasze wolności, czy będziemy wszystko bezkrytycznie przyjmować zgodnie z narzuconą powszechnie poprawnością polityczną, i wreszcie czy złożymy broń w walce o naszą suwerenność materialną, wolność finansową i odpuścimy walkę o utrzymanie fizycznej gotówki. Wszystko w Państwa, w naszych rękach. Gorąco zachęcam do zainteresowania się akcją BROŃMY GOTÓWKI!

Andrea #WGO

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *