Co z tymi Niemcami?

Mój nieżyjący Ojciec, gdzieś w połowie lat siedemdziesiątych, często przytaczał taką oto krótką historyjkę. Wnuczek wchodzi do sypialni swojego dziadka, budzi go i rzuca słowo: „wojna”. Dziadek zrywa się na równe nogi i pyta: „Niemcy?”. Wspominam o tym bo dalej dużo będzie o tym kraju i narodzie.
Wtedy, w wieku dwunastu może trzynastu lat, właściwie nie miałem jakiegoś wyrobionego zdania i nie zastanawiałem się jaką wymowę niosła ta historyjka. Nieco później dotarło do mnie, że ogromna większość Polaków w tym czasie właśnie tak zareagowałaby na słowo „wojna”. To jak kod genetyczny który uruchamia automatyczne skojarzenie: „wojna-Niemcy”.
W sobotę 11 marca 2023 roku, wstałem z lekkim szumem w głowie i zapowiedzią bólu. Popatrzyłem w okno a tam śnieg i wiatr. Przecież jadę do Zielonej Góry a nie do Radomia, pomyślałem. Do tej pory wyprawy do tego miasta natura urozmaicała mi raz huraganem a drugi raz ulewą. No dobrze, komu w drogę temu samochód. Gdzieś w połowie trasy zapowiedź bólu głowy okazała się prawdziwa.
Poradziłem sobie z tym, a w jaki sposób to kiedyś opowiem.
Jechałem wiedziony jakże innym niż to co niesie się po różnych mediach, tematem konferencji: „Co naprawdę dzieje się za naszą zachodnią granicą. Stosunki polsko-niemieckie.” Teraz już wiecie dlaczego przytoczyłem tę historyjkę na początku? Czy po pięćdziesięciu latach ten stereotyp myślenia o Niemcach jako zagrożeniu wojennym w stosunku do Polski, jest jeszcze aktualny? No nie wiem. Może tych kilku znakomitych prelegentów jakich zaprosiliśmy, przybliży nas do odpowiedzi na to pytanie. No właśnie. Tym chyba się odróżniamy od tej ponurej rzeczywistości medialnej, organizując konferencje i debaty, że nie zadajemy pytań z sugestią odpowiedzi. Zresztą tacy ludzie jak Magdalena
i Adam Wielomscy, Sławomir Ozdyk, Mirosław Piotrowski, Agnieszka Wolska, nie przyjęliby zaproszenia gdyby mieli choć cień podejrzenia że będzie inaczej. To działa także w drugą stronę. Jeśli zaprasza Andrzej Poneta i Piotr Szlachtowicz to jest gwarancja pełnej swobody i otwartości.
My Wilki przy takich okazjach, mamy swoje obowiązki i zadania a mimo to chłoniemy ile możemy z tego co się niesie. Nie ośmielę się stwierdzać kto jakie wnioski wyciągnął z tej Konferencji. Ośmielę się jednak wypowiedzieć w swoim imieniu. To poczucie zagrożenia, które tak mocno widoczne z perspektywy lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia dawało o sobie znać, teraz wydaje się mieć zupełnie inny charakter, wciąż pozostając zagrożeniem. O dziwo, mimo tego że mój ojciec był prostym człowiekiem, instynktownie rozumiał, że w każdym konflikcie Polacy powinni myśleć nade wszystko o własnym interesie narodowym. Skoro rozumiał to zwykły człowiek to dlaczego nie rozumieją tego ci,
którzy pretendują do roli naszych przedstawicieli? Pozostawiam to pytanie jako otwarte. Niech każdy sam spróbuje sobie odpowiedzieć. Będziemy jak zwykle często wracać do materiałów z Konferencji aby szczegółowo analizować poruszane kwestie i to jest bezcenna wartość tego co robimy jako Watahy. Mamy zasoby wiedzy do
której w każdej chwili możemy sięgać. Każda kolejna konferencja, spotkanie czy audycja to nieoceniony wkład w budowanie świadomości. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie wspomniał o tym jednym zdaniu, które zazwyczaj określam jako to, po które jadę na takie wydarzenia. Każdy oczywiście ma własne ale dla mnie Zielona Góra będzie wybrzmiewać słowami, jeśli dobrze pamiętam, Pani Doktor Wielomskiej. Sens był mniej więcej taki. Skoro wiadomo, że w interesie Niemiec nie jest silna Polska i jest też oczywistym, że w taki czy inny sposób przyjdzie nam zawsze walczyć z niemieckim państwem, to lepiej jest walczyć ze znanym z historii demonem niemieckiego państwa narodowego. Lepsze to niż zmaganie się z nieokreślonym czymś, w czym wymieszane jest wszystko co jest pokłosiem tak zwanej polityki „multi-kulti”.
Spójrzmy szerzej. Może nie wprost ale dla mnie wydźwięk tego co usłyszałem jest też taki, że ci którzy przesuwają pionki na szachownicy jak zwykle stosują manewr odwracania uwagi. Tak ładnie jest pokazane w filmie „Władca Pierścieni, Powrót Króla”. Oko Saurona, które w tej opowieści jest to wcieleniem wszelkiego zła, na chwilę zwraca się w inną stronę i ten moment pozwala na to, aby Frodo Baggins dotarł tam dokąd przez całą opowieść zmierzał i aby dane mu było zniszczyć pierścień władzy.
Kto czytał lub oglądał ten wie, jakie brzemienne w skutkach to było.
My jako Polacy ale także jako narody świata, wciąż dajemy się na to nabrać. Ciągle skupiamy wzrok na fałszywych flagach zamiast sami takie flagi wywieszać. Może tym jest to co właśnie robimy? Oddolna samoorganizacja w ramach jakże nieprzyjaznego nam systemu. Niech oko Saurona patrzy i widzi to co my chcemy aby widziało.
Wrócę na chwilę do momentu przyjazdu do Zielonej Góry, Zupełnie inaczej odebrałem to miasto niż 45 lat temu kiedy ostatni raz tu byłem. Wtedy kojarzyło mi się ono z winobraniem a widok był taki jak zwykle w ówczesnej gierkowskiej rzeczywistości. Dzisiaj nie robi już wrażenia siermiężnego i szarego chociaż miejsce Konferencji mogło takie skojarzenie przywieść. To okazało się kolejnym wyzwaniem dla Watahy i jak zwykle daliśmy radę. Szybko sprawiliśmy, że wszelkie najważniejsze i wymagane
przymioty, zarówno sali spotkań jak i studia stały się rzeczywistością. Wszakże wydarzenie miało iść na żywo za pośrednictwem BanBye. No i poszło. Niech nikt nawet przez chwilę nie pomyśli, że zabrakło tego co już na stałe dodaje wartości naszym spotkaniom. Własnoręcznie przygotowane ciasta, przekąski i napoje były jak zwykle niemałą atrakcją podczas przerw.
Refleksja która towarzyszy mi zawsze w trakcie watahowych wydarzeń i tym razem szybko się pojawiła. My chyba wciąż nie zdajemy sobie sprawy z wagi tego co robimy. Gdzieś w głębi, w sposób zupełnie nieuzasadniony wydaje nam się, że za mało gości przyszło, że nie niesie się to tak jak byśmy chcieli, że coś poszło nie tak. To nieprawda. Musimy pamiętać, że każda osoba wraca potem do domu, do pracy, do swoich środowisk i mówi. My ludzie tacy jesteśmy, że opowiadamy o tym co przeżyliśmy, dzielimy się wiedzą i co najważniejsze przekazujemy emocje. Zawsze jest to autentyczne. Ziarno pada i tu muszę właśnie tak:
Jeśli obumrze to przyniesie plon.
Eugeniusz Nowak

2 thoughts on “Co z tymi Niemcami?”

 1. Osoby, które nie miały możliwości , aby uczestniczyć w konferencji odsyłam na BanBye . Warto obejrzeć . Nowe spojrzenie na naszych zachodnich sąsiadów może w dużym stopniu zmienić postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości .
  Eugeniusz ma rację . Jego słowa dają nadzieję .
  Ziarna zostały rzucone – na plony trzeba poczekać .

 2. To wszystko to tylko Magikow zwracanie uwagli na nieistotne sprawy. Zanim zaczniemy sie interesowac naszymi sasiadami, to najpierw powinnismy uporzadkowac sprawy na wlasnym podworku. Za dużo jest Polaków, którzy na Polskiej ziemi tolerują tak dużo Ukraińskich „narodowych” symboli i barw zapominając o Polskich Narodowych Symbolach i Barwach, które maja ponad 1000 letnia tradycje. My jesteśmy najpierw Polakami, potem Słowianami, a następnie Europejczykami a potem Ziemianami na tej pięknej Planecie.
  I taka powinna być kolejność. Niemcy, Polska, Japonia i wiele innych Narodow UE nie sa suwerennymi krajami. Dlatego nie mozna mowic tutaj o Geopolityce niezaleznych interesow panstwowych/narodowych. To globalisci dyktuja co poszczegolne rzady maja robic. I to globalisci sklucaja narody.
  “Gdzie sie dwoch bije to trzeci (Elity Globalstow) korzysta”.

  HISTORIA SIE POWTARZA???
  Jak dzisiejszy Ukros, mordujący etnicznych Rosjan w Donbasie od 2014 roku. Stany Zjednoczone wykorzystują Kijów w taki sam sposób, w jaki Londyn użył Warszawy w 1939 roku, zachęcając rasistowską tyranię do popełnienia samobójstwa poprzez nieustanne prowokowanie znacznie silniejszego sąsiada.
  HITLER ABOUT THE DANZIG BROMBERG MASSACRES
  (DANZIG WAS GIVEN TO POLAND BY VERSAILLES TREATY)
  https://www.bitchute.com/video/kMlP76EMWz6M/

  Wyważona reakcja Niemiec dała Anglii coś, co wydawało się uzasadnionym powodem do wojny z jej prawdziwym celem, potężnym rywalem gospodarczym, który odbił się od katastrofy 1919 roku w taki sam sposób, w jaki Rosja wróciła po zachodnich grabieżach, które nastąpiły po 1991 roku. Trochę ironii, wot.
  Czy znowu Polska ma być punktem zapalnym światowego konfliktu i to tylko z powodu nieumiejętności współpracy, i życia w zgodzie z najbliższymi sąsiadami. Amerykanie, Anglicy i Ukrainczycy nigdy nie byli naszymi sprzymierzeńcami.
  Anglicy i Amerykanie zdradzili nas w 1939, sprzedali nas Stalinowi (Komunistycznym Żydom Rosyjskim).
  Obecnie Rosjanie nie sa naszymi wrogami. Oni byli ofiarami Komunistów Żydowskich, którzy wymordowali od roku 1917 do 1957 ponad 50 milionów Rosjan. Dzisiejsza Rosja jest antykomunistyczna! Co nie można powiedzieć o krajach Zachodnich jak USA i UE, którzy wprowadzają obecnie zasady tzw. “Kultural Marksizmu” zgodnie z naukami “Frankfurter School”.
  DLATEGO TAK WAZNE JEST ze:
  Polacy powinni żyć w zgodzie z wszystkimi sąsiadami a szczególnie Słowiańskimi Narodami.
  My Słowianie moglibyśmy wybudować tzw. Słowiańska Unia Świata łącząca Narody Europy z Narodami Azjatyckimi. Nasze położenie geograficzne daje nam duży potencjał ekonomiczno gospodarczy, bo Słowiańskie Narody są naturalnym pomostem między Europą i Azją. Towary, surowce naturalne maga być transportowane na drodze lądowej między Azją i Europą (wciagu trzech dni) przy dużych prędkościach używając nowoczesnych elektrycznych nowej generacji pociągów. Zamiast używania powolnych statków z silnikami dieslowskim które zabrudzają oceany. Ale ANGLO-SASI wiedza ze to moze spowodowac upadek ich hegemoni na oceanach swiata, bo znaczenie transportu morskiego znacznie upadnie. A takze hegemonia bezwartosciowej (Bezpokrycia – FIAT waluta) waluty jak US Dolar i EURO upadnie.
  O CO CHODZI W TYM WSZYSTKIM:
  Zaciekły antypolak żyd Morawiecki – premier antypolskiego polskojęzycznego okupacyjnego rządu w Polsce – opublikował ostatnio w jakimś Telegrafie czy innym amerykańskim medialnym ścierwie artykuł, w którym wezwał cały świat do usuniecia z mapy świata nowotworu jakim jest Rosja i jej kultura. Ten idiota przyrównał Putina do Hitlera, mówiąc że Putin jest jeszcze gorszy. Typowa wojenna propaganda zgodna z interesem amerykańskich korporacji wygłoszona na polecenie Żyda Yoshua Harariego, który spotkał sie z Morawieckim. Przez takich kompletnych durniów jak Morawiecki – agentów obcych interesów – Polska traciła już dwukrotnie swoją niepodległość. Jego artykuł jest teraz nagłaśniany przez żydowskie światowe media.
  On nawołuje do zniszczenia największego nuklearnego państwa i pcha Polskę do wojny z nią. Jak nazwać takiego osobnika w sytuacji, gdy polska armia nie istnieje, polska obrona cywilna nie istnieje, polska służba zdrowia w szczątkowym stanie, kościół nie istnieje opanowany przez żydowską agenturę, niezależne media nie istnieją, Polakom nie wolno posiadać broni, a ten bydlak chce wojny z Rosją. Najwyraźniej widać, że okupantom Polski chodzi o zniszczenie Narodu Polskiego.
  Po oblaniu ambasadora Rosji czerwonym płynem w Warszawie i po tym prowokacyjnym wystąpieniu Morawieckiego Rosja ogłosiła, że Polska będzie następna do denazyfikacji.
  Wojska rosyjskie i ich potencjał militarny może być w każdej chwili uruchomiony nie przeciw Narodowi Polskiemu a przeciw temu skurwiałemu, mafijnemu, żydowskiemu, globalistycznemu, satanistycznemu, syjonistycznemu estabiliszmentowi i jego strukturze, która niewoli Polaków. Rządząca w Polsce partia PiS – po polsku Prawo i Sprawiedliwość – jest nazywana przez prawych świadomych Polaków – Partia Interesów Syjonistycznych.
  SZCZUCIE POLAKÓW NA ROSJAN I ZDRADA PREZYDENTA DUDY
  https://www.bitchute.com/video/LKkEdbTGllFP/

  PRZYCZYNY UPADKU POLSKI I NARODU POLSKIEGO:
  Po powstaniu Solidarności, Talmudzcy Zlodzieje Imion za porada i instrukcjami ich braci ze Zgniłego Zachodu przeszli na stronę Globalistów, wiedząc że Komunizm jest skompromitowany, żeby można było realizować swoje plany przejecia wladzy nad Swiatem, a także Polska i Ukraina. Tutaj chodzi jeszcze o to żeby zniszczyć tzw. „Dusze Slowianskie” i Chrześcijaństwo.
  Tak wiec Talmudzcy Zlodzieje Imion infiltrowali w szeregii Solidarności, Polskiego Kościoła Katolickiego, zeby przejac z ukrycia kontrolę nad Nowa Polska i Polskim Narodem.
  Propaganda Talmudzkich Zlodziei Imion w Polsce byla wyjatkowo prymitywna i nie poparta żadnymi faktami, ale byla wyjatkowo skuteczna, ponieważ wiekszośc Polakow jest kompletnie nieświadoma sytuacji tak w Europie, jak i na świecie. Talmudzcy Zlodzieje Imion na calym swiecie przyspieszyli, delikatnie mowiac, globalizacje, a tak naprawde biora władzę tam gdzie sa glupi ludzie i można nimi manipulować jak to mamy miejsce w Polsce, Ukrainie, Finlandii, Litwie i Łotwie. W Polsce ludzie chorują na zaćmienie i utratę zdrowego rozsądku. Słowianie u boku Federacji Rosyjskiej byliby w stanie wyzwolic sie z pod dominacji/kontrolii Talmudzkich Zlodziei Imion, dlatego tak duzy nacisk Propagandy Talmudzkiej był na to, zeby wywolac między naiwnymi Polakami, Ukraińcami, Litwinami tzw. „Skrajna Rusofobie”, która jest mocniejsza niż miłość do własnego narodu, religii i tradycji.
  Tak więc naiwni do głupoty Polacy wybrali do rządzenia Polskim Narodem i państwem największych wrogów ojczyzny, którzy nie mają nic wspolnego z Polska i Narodem Polskim i dzisiaj mamy tego efekty.
  Miedzyinnymi naiwni do glupoty Polacy zaufali Talmudzkim Zlodzieja Imion, ktorzy maskowali sie jako Polscy Patrioci jak np.:
  Premier Krzysztof Bielecki – prawdziwe imię Talmudzkie Izaak Blumenfeld;
  Jerzy Buzek – prawdziwe imie Talmudzkie Myszures Zweinos;
  Michał Boni – prawdziwe imię Talmudzkie Jakub Bauer;
  Borusewicz Bogdan – prawdziwe imię Talmudzkie Zwoi Bronstejn;
  Ludwik Dorn – prawdziwe imię Talmudzkie Luton Dornbaum;
  Hanna Gronkiewicz-Waltz – prawdziwe imie Talmudzkie Hajka Grundbaum;
  Premier Mazowiecki – prawdziwe imię Talmudzkie Icek Dikman;
  Andrzej Werblan – prawdziwe imię Talmudzkie Aaron Werblicht;
  A.Michnik – prawdziwe imię Talmudzkie Adam Szechter;
  To nie są wszyscy, których naiwni z głupoty Polacy powierzyli władzę nad Polskim Narodem.
  Trzeba to takze wspomniec o takich fałszywych Polakach i zdrajcach jak Geremek, Kuroń, Radek Sikorski, Iwiński, Lewandowski, Kwaśniewska, Frasyniuk, A. Hall, G. Kołodko, Milczanowski, K. Modrzelewski, Róża Ochabowa, Onyszkiewicz, Osiatyński, Rokita Jan, Suchocka, B. Tejkowski, Jerzy Urban, Ludmiła Wujec, Braun i wielu innych.
  Oto kilka przykładów o tych fałszywych Polakach:
  Radek Sikorski (RUSOFOBIK):
  Jak mozna nie znac faktów i nie wiedzieć, że Radek Sikorski wydał na zachodzie ksiazke, w ktorej to określa polskie kobiety prostytutkami, a Polaków ciemna masa. Dlatego to za żonę wziął Talmudzka Złodziejkę Imion. Polacy to ciemna masa i kobiety to prostytutki. Ale ministrem, a nawet prezydentem tej ciemnej masy chętnie chce być.
  Adam Michnik (RUSOFOBIK):
  W mycce na głowie w czasie wywiadu w Australii w styczniu 2015 mowi:
  …”Polacy to bydło, nieliczni sie orientuja w sytuacji jaka jest na świecie i w Polsce. Za dwa, trzy lata będziemy mieć całkowitą władzę tak w Polsce, jak i na Ukrainie. Już dziś w Polsce Polacy niewiele mają do powiedzenia”…
  I on miał rację.
  Polski rząd, to Rząd Zdrady Narodowej, który realizuje wiecej niz Talmudzcy Zlodzieje Imion i politycy w Brukseli i USA chcą.
  Grzegorz Braun (RUSOFOBIK):
  On przedstawia antypolska i antykatolicka wersje historii. Ze to Talmudzkich Zlodzieji Imion „Izolacjonizm” to konsekwencja „Chrzescijanskiego Anysemityzmu”. Ani słowa o przyczynie tego zjawiska, ze to wynik respektowania przez Talmudzkich Zlodzieji Imion, diaspore, Przepisow Talmudzkiego Prawa, jakiego Talmudzcy Zlodzieje Imion surowo przestrzegali i przestrzegaja, ktore to prawo karze traktowac „Gojow” jako istoty nieczyste, należące raczej do świata przyrody ożywionej, ale nie ludzi.
  Pozatem ci tak zwani Talmudzcy Zlodzieje Imion/Fałszywi Żydzi/Chazarian Mafia nie maja nic wspolnego z Semityzmem a raczej z Satanizmem. Oni pochodzą z pewnych rejonów dzisiejszej Ukrainy i Kazachstanu. I to nie ma nic wspólnego z Biblijnymi Wyznawcami Tory. Talmudzcy Zlodzieje Imion, nie maja zadnych powiazan genetycznych ze starożytnymi Hebrajczykami; Talmudzcy Zlodzieje Imion nie są Semitami, a raczej są Satanistami pochodzącymi z Chazarii (tereny dzisiejszej Ukrainy i Kazachstanu). Potomkami Starożytnych Hebrajczyków/Semitów są Palestyńczycy!
  Zadajmy sobie pytanie:
  Dlaczego oni tak często zmieniają swoje imiona?

  Największym przestępstwem Jaruzelskiego nie było wywołanie „Stanu Wojennego”, bo ten rzeczywiscie stan wojenny zapobiegl rozlewowi polskiej krwi.
  Najwiekszym przestepstwem Jaruzelskiego bylo swiadome oddanie wladzy Talmudzkim Zlodzieja Imion. To, że Jaruzelski przekazał władzę na srebrnej tacy, to nie tragedia. Tragedia dla Polski jest fakt, ze przekazal ta wladze Talmudzkim Zlodzieja Imion, ktorych znal, i o ktorych wiedzial co zrobia z Polska. To samo stało się na Ukrainie po Przewrocie na Majdanie tzw. Majdan Kijowski.
  Władze Autonomii Palestyńskiej wprowadziły z zycie ustawe o ziemii. A brzmi ona dosłownie tak:
  …”Kto sprzeda Talmudzkiemu Zlodziejowi Imion ziemie swoja wlasna uznane to będzie za zdradę stanu. I jako takie karane śmiercią!”…

  W Islandii, naród powiedział: Dość Ograbiania Nas.
  Napisane jest w konstytucji, że to naród jest suwerenem, a władza, czyli ludzie sprawujący władzę, są sługami narodu. Skoro narobiliście tyle długów to je też i spłaćcie! Zgodnie z prawem rozwiązał sejm i odwołano rząd. Nawet sądzili i karali tych, co nie zdążyli z Islandii uciec.
  „KONIEC PANSTW NARODOWYCH” to haslo, to pomysl Talmudzkich Zlodziei Imion, gdyz oni chca za wszelka cene schowac sie miedzy ludzmi, a narodowcy ich demaskuja.
  Polak Roman Dmowski napisał w książce pt. „Swiat powojenny Polska” rok 1999 tak:
  …”I może przyjdzie taki czas, że ci sami, którzy dziś marzą i krzycza o rozbiorze Rosji. Będą z niepokojem pytać, czy Rosja jest dość silna i potężna azeby nam pomóc wyzwolić się z tego niewolnictwa (Hegemonia Złodziei Imion i ich Braci Lichwiarzy) i odbudować Kościół Chrystusowy”…

  POLACY OBUDZCIE SIE!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *